Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionShoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
Ne kete teme pres pergjigje:

Perse tek shqiptaret nje mashkull qe ka pasur ose ka shume te dashura quhet Macho ose krenohet mburret kurse nje Femer qe ka pasur shume te dashur ka nje epitet shume Ofendues?

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
ketu duhet te diskutohet shum ne ket tem se mendoj morali len per te ydte jo vetem per femren e mashkulli te beht maqo ,apo maqok ,vlera e moralit duhet te jet e barabarte .per ty dyja gjinit .

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
Nuk e di,gjithsesi pavaresisht se perpiqesh te gjykosh njesoj prape mbetet e veshtire te crrenjosesh kete lloj mentaliteti.

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
shoqeria e quen burri eshte burr cfae do qe te bej i shkon per shtati .

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
@Biligoa shkruajti:
Ne kete teme pres pergjigje:

Perse tek shqiptaret nje mashkull qe ka pasur ose ka shume te dashura quhet Macho ose krenohet mburret kurse nje Femer qe ka pasur shume te dashur ka nje epitet shume Ofendues?


Gjithë kjo është vazhdimësi e bindjeve që kemi trashëguar qysh si fëmijë !

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
Nje shprehje popullore thote : Mashkulli hedh 1her uje e behet sic ishte...gje qe svlen per femren:)

Ne cdo vend ka 1dallim midis mashkullit dhe femres, por ne shoqerine tone eshte shume me i theksuar se kudo! Femra diskriminohet shume here me shume se mashkulli!
Kjo i ka rrenjet qe te mentaliteti i shoqerise sone...dhe eshte shume e veshtire te ndryshohet!

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
mendoj me kohen edhe kjo do te kaloj ky mentalitet edhe tek ne don edhe nji gjenerat ,kur sod shikojm qe mbi shumica e meshkujve martohen dhe nuk ju intereson me shum edhe vajzeria siq ishte me heret ,i pelqen e merr se pyet me sa ka ecur ,dhe gradualishte po behemi edhe ne evropian .

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
@Anaa shkruajti:
mendoj me kohen edhe kjo do te kaloj ky mentalitet edhe tek ne don edhe nji gjenerat ,kur sod shikojm qe mbi shumica e meshkujve martohen dhe nuk ju intereson me shum edhe vajzeria siq ishte me heret ,i pelqen e merr se pyet me sa ka ecur ,dhe gradualishte po behemi edhe ne evropian .


Eshte shume e veshtire kjo per shoqerine tone..!
Realisht pjeses derrmuese te meshkujve ju intereson vajzeria e femres!
Realiteti flet vet..para pak kohesh nje person e hodhi nga ballkoni gruan e tij pasi sishte e virgjer..e pra ka dhe raste ekstreme!

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
Cfare te bejme qe nuk na trajton njesoj shoqeria...kjo eshte pjese e mentalitetit te shoqerise sone dhe pjese e ketij mentaliteti jemi dhe vete ne femrat ..edhe ne vete i gjykojme femrat ndryshe nga meshkujt...keshtu qe...

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
ka raste ekstreme vertet ne shoqerin tone ,por shikoj disa shqiptare qe kan martue femrat e huja dhe kan krijue familje edhe pse jo qe ka pasur nji po te panumruar ,mendoj qe femra jon vetem pse eshte shqipare dhe meshkulli jon ska interesa edhe matreiale e hedh edhe nga ballkoni edhe ja pret flokun e shum gjera ja impunon ,te befason kjo tek ne ,por jam shum e bindur qe keta tipa i kan hapur femres son edhe mundesin te martohet me nji te rac te huje siq po ndodh cdo dite .

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
shume te dashur nuk duhen te kene as mashkulli dhe as femra,sepse kjo nuk eshte morale,por perse beni ju pyetjen,pyetja eshte shume e qelluar,por qe ne ende bejme jete kanunesh,kjo eshte pergjegjeja.

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
Une mendoj se femra dhe mashkulli kane te njejtin vend ne shoqeri.
Te pakten para organeve ligjore.
Femra prej nature eshte seksi i brishte dhe si i tille trajtohet me brishtesi nga mashkulli.Ky mund te jete i vetmi dallim Shkel syrin

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
jetojm ne nje bot ku femrat paragjykohen Sad nese nje femer ben dicka te rend njerezit e paragjykojn nese e ben nje mashkull esht nje gje normale

descriptionRe: Shoqëria nuk i trajton njësoj femrat dhe meshkujt

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi