Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionBerisha: Nuk jap doreheqje

more_horiz
Berisha: Nuk jap doreheqje


Kryeministri Berisha i ka dhene nje pergjigje negative kerkesave te opozites per doreheqjen e tij pas tragjedise se Gredecit. Pasi ka pranuar doreheqjen e ministrit te mbrojtjes mediu, ai eshte shprehur se do te qendroje ne krye te puneve te qeverise. Ai u shpreh se: Shqipëria është vend i shtetit ligjor dhe në një shtet ligjor për këdo janë të përcaktuara tagrat dhe përgjegjësitë. Kam menduar në çdo moment, në çdo minutë sesi të kufizojmë maksimalisht pasojat e kësaj fatkeqësie të rëndë. Mendoj se vendi ka njohur operacionin më të organizuar të shpëtim-kërkimit dhe unë jam tërësisht i vendosur që, po me këtë shkallë organizimi, t’u përgjigjemi të gjitha pasojave të tragjedisë. Qeveria ka dëshmuar një shkallë të lartë reagimi efikas. Fatmirësisht, Shqipëria është një vend i lirë. Opozita në çdo kohë, në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet e vendit, mund të paraqesë të gjitha kërkesat për kryeministrin, qeverinë, sikundër të adaptojë të gjitha të drejtat ligjore që ka si mocione etj.. Kjo është një fatkeqësi, së cilës ne po përpiqemi t’i japim përgjigjen më të fuqishme, në interesin më të mirë të banorëve të prekur. Nëse duan ta përdorin për qëllime politike, Shqipëria është një vend i lirë dhe të gjitha variantet janë pjesë e diversitetit të një vendi të lirë.

Edituar për herë të fundit nga MARY në 18th March 2008, 10:34, edituar 1 herë gjithsej

descriptionRe: Berisha: Nuk jap doreheqje

more_horiz
Dhe nje here tregoj qe ai s'iken pa dhune, kesaj here do jete me keq se 97.

Edituar për herë të fundit nga Andi në 18th March 2008, 09:36, edituar 1 herë gjithsej

descriptionRe: Berisha: Nuk jap doreheqje

more_horiz
Normale qe nuk pritet nga ai nje doreheqje kaq e lehte. Duhet te derdhet shume gjak qe te iki ai.

descriptionRe: Berisha: Nuk jap doreheqje

more_horiz
Nuk e di a e vret ndergjegj'ja ate njeri qe vetem vuajtje i ka sjelle keti populli?!

descriptionRe: Berisha: Nuk jap doreheqje

more_horiz
Normal se nuk jep doreheqje, as une s'do te ipsha per hir te opozites te cilen ata qe shohon pak me larg syve te tyre e dine se kush ishin e cfare ata ishin, prandaj po t'u shkonte per shtati opozites Berisha doreheqjen e kishte bere ne diten e dyte te qeverisjes se tij!!!

Berishen e ka sjellur ne at pozitë populli shumicë ne Shqiëpëri, ai-populli qe ia dha voten , ai -populli edhe e largon e kurrsesi opozita apo sipmatizuesit e saj!

descriptionRe: Berisha: Nuk jap doreheqje

more_horiz
Berishen e ka sjellur ne at pozitë populli shumicë ne Shqiëpëri, ai-populli qe ia dha voten , ai -populli edhe e largon e kurrsesi opozita apo sipmatizuesit e saj!(cituar nga Albini)


Populli po cirret dhe uleret,por fatkeqesisht nuk e degjon askush.

descriptionRe: Berisha: Nuk jap doreheqje

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi