Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Berisha: Nuk jap doreheqje

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 18th March 2008, 09:13

Berisha: Nuk jap doreheqje


Kryeministri Berisha i ka dhene nje pergjigje negative kerkesave te opozites per doreheqjen e tij pas tragjedise se Gredecit. Pasi ka pranuar doreheqjen e ministrit te mbrojtjes mediu, ai eshte shprehur se do te qendroje ne krye te puneve te qeverise. Ai u shpreh se: Shqipėria ėshtė vend i shtetit ligjor dhe nė njė shtet ligjor pėr kėdo janė tė pėrcaktuara tagrat dhe pėrgjegjėsitė. Kam menduar nė ēdo moment, nė ēdo minutė sesi tė kufizojmė maksimalisht pasojat e kėsaj fatkeqėsie tė rėndė. Mendoj se vendi ka njohur operacionin mė tė organizuar tė shpėtim-kėrkimit dhe unė jam tėrėsisht i vendosur qė, po me kėtė shkallė organizimi, t’u pėrgjigjemi tė gjitha pasojave tė tragjedisė. Qeveria ka dėshmuar njė shkallė tė lartė reagimi efikas. Fatmirėsisht, Shqipėria ėshtė njė vend i lirė. Opozita nė ēdo kohė, nė pėrputhje me Kushtetutėn dhe ligjet e vendit, mund tė paraqesė tė gjitha kėrkesat pėr kryeministrin, qeverinė, sikundėr tė adaptojė tė gjitha tė drejtat ligjore qė ka si mocione etj.. Kjo ėshtė njė fatkeqėsi, sė cilės ne po pėrpiqemi t’i japim pėrgjigjen mė tė fuqishme, nė interesin mė tė mirė tė banorėve tė prekur. Nėse duan ta pėrdorin pėr qėllime politike, Shqipėria ėshtė njė vend i lirė dhe tė gjitha variantet janė pjesė e diversitetit tė njė vendi tė lirė.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 18th March 2008, 09:19

Dhe nje here tregoj qe ai s'iken pa dhune, kesaj here do jete me keq se 97.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 18th March 2008, 09:21

Normale qe nuk pritet nga ai nje doreheqje kaq e lehte. Duhet te derdhet shume gjak qe te iki ai.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 18th March 2008, 09:38

Nuk e di a e vret ndergjegj'ja ate njeri qe vetem vuajtje i ka sjelle keti populli?!Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 18th March 2008, 16:05

Normal se nuk jep doreheqje, as une s'do te ipsha per hir te opozites te cilen ata qe shohon pak me larg syve te tyre e dine se kush ishin e cfare ata ishin, prandaj po t'u shkonte per shtati opozites Berisha doreheqjen e kishte bere ne diten e dyte te qeverisjes se tij!!!

Berishen e ka sjellur ne at pozitė populli shumicė ne Shqiėpėri, ai-populli qe ia dha voten , ai -populli edhe e largon e kurrsesi opozita apo sipmatizuesit e saj!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 18th March 2008, 20:11

Berishen e ka sjellur ne at pozitė populli shumicė ne Shqiėpėri, ai-populli qe ia dha voten , ai -populli edhe e largon e kurrsesi opozita apo sipmatizuesit e saj!(cituar nga Albini)


Populli po cirret dhe uleret,por fatkeqesisht nuk e degjon askush.Shiko profilin e anėtarit


#7

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi