Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Celular i Motorolas me dy kamera

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 18th March 2008, 21:19

Celular i Motorolas me dy kamera


Dy kamera brenda celularit nuk janė ndonjė risi, mirėpo kur tė dyjat gjenden nė tė njėjtėn anė tė pajisjes, kjo definitivisht bėhet lajm. Pikėrisht nė kėtė ide, ka ardhur dizajnerja Lysandre Follet.

Dizajnerėt industrialė kanė ide tė ndryshme, mirėpo disa prej tyre asnjėherė nuk mbijetojnė nė aspektin komercial. Sa i pėrket konceptit tė Motorolas STEREO, kjo ide nė shikim tė parė na duket shumė interesante.

Dizajnerja Lysandra Follet nga ana e jashtme e pajisjes, tė cilėn e ka quajtur Motorola STEREO, i ka vendosur dy kamera. Vet emėrtimi i pajisjes dhe dy kamerat e integruara sugjerojnė qė pajisja do tė duhej tė kishte mundėsi tė incizojė fotografi tredimensionale “stereo”. Secila kamerė ka edhe blicin e vet.

Sa u pėrket ēėshtjeve tjera teknike, ato mbesin tė panjohura marrė parasysh qė Motorola STEREO jeton ekskluzivisht si fotografi e paraqitur dhe ide nė kokėn e dizajneres Lysandre Follet.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi