Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionPse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Gjithmone mendoj se njeriu jeton vetem nje here e per kete cdo njeri duhet ta jetoje ate sipas qejfit pa dallim gjinie, por tek shqiptaret eshte ndryshe. Burrat shqiptare mendojne qe femra eshte prone e tyre e mund te lozin me te si te duan.

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Sinqerisht mendoj se ka ikur ajo kohe kur burrat ushtronin dhune kundrejt femres
Ky fenomen ka qene i zhvilluar ne vite para Clirimit nga pushtuesit fashiste .Ne kohen e komunizmit,sistemi i atehershem u mundua te zhdukte kete dallim.
Feminizmi u zhvillua,por jo gjithcka ishte e persosur.
Sot ne shqiperine e emigrimit,ku shqiptaret u hapen si vaji ne lakra mendoj se nuk ka dhune kundrejt femres.Edhe ne ka raste te tilla

"perdorimi i dhunes,kapitullimi i trurit"

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Sepse jane me pake te arsimuar ne lidhje me Europer dhe vendet e tjera te zhvilluar.

Arsimi luan nje rol te rendesishem por jo dhe te gjithanshem sigurisht.

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
une mendoj se pak kush sot perdore dhunen ndaj femres

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Se i lejojne dhe femrat ta bejn 1gje te tille! Kane frike mos i lene..e mbeten vetem..e fillojne njerezit bejne dhe llafe..e keshtu qe me mire te durojne drurin mbi kurriz!

Meeshkujt shqiptare ( jo te gjithe) kane mbetur ne ato nivele qe kane qene, qe ne lashtesi, si hapin syte te shikojne cbehet, po ulin koken e vetem drejt!

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Po perdorin dhune se aq mendje kane dhe ate shpirt kane, ose me mire te them skane shpirt fare...

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Eshte e vertet qe perdorin dhune meshkujt shqiptar ndaj femrave.

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
mendoj se perdorin dhun sepse mendojn se ashtu zgjidhen problemet ne familje..

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
pse ,ka shum arsyje ,ne radh te pare nieli jo i arsimuar ,kur te gith do te arsimohen dhuna ja leshon rrugen dialokut .

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Mendoj se meshkujt intelektuale e te arsimuar nuk perdorin dhune,ndersa ka akoma disa mbeturina shoqerore qe e perdorin...Ne kete rast i takon femres te ngreje zerin per te mbrojtur vetveten.

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
pse jan burra per ket perdorin dhunen jan me te forte ne anen fizike ,dhe kan forcen sepse gjuha e mirkuptimit ju mungon .

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Mos i futni te gjithe burrat me nje thes.
Ashtu sikurse dhe femrat nuk jane njelloj

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
@Nardlushnja shkruajti:
Mos i futni te gjithe burrat me nje thes.
Ashtu sikurse dhe femrat nuk jane njelloj


s'po e shtoj asnje germë Nardi sepse i ke thane te gjitha edhe per mua

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
@Nardlushnja shkruajti:
Mos i futni te gjithe burrat me nje thes.
Ashtu sikurse dhe femrat nuk jane njelloj


Pse femrat perdorin dhune ndaj meshkujve????

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
@XgirlX shkruajti:
@Nardlushnja shkruajti:
Mos i futni te gjithe burrat me nje thes.
Ashtu sikurse dhe femrat nuk jane njelloj


Pse femrat perdorin dhune ndaj meshkujve????

Do te thote te te njejtit thes

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Mendoj se nuk din trrespektojn femrat ndaj ushtrojn dhun(qoft psikologjike, fizike apo e dhun seksuale)

descriptionRe: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi