Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionMJAFT!: Kryeministri mashtron dhe manipulon

more_horiz
MJAFT!: Kryeministri mashtron dhe manipulon
Vetëm disa orë pas akuzave të rënda të kryeministrit "Mjaft" ka reaguar duke thenë se deklaratat e Berishës janë tepër abdurde dhe të paprecedente. "Mjaft" dënon e indinjuar deklaratat e kryeministrit gënjeshtar Sali Berisha, i cili na thotë se ka rënë në dashuri me mediat, ndërkohë që gjithë kohën mashtron dhe manipulon njerëzit, për të cilët në fakt, në mos dashuri të paktën duhet të ndjente pak më shumë respekt. Akuzat absurde të kryeministrit sipas të cilit media po manipulon me informimin, janë jo vetëm të paprecedenta, por edhe tregues i qartë se makabritete dalin vetëm nga goja e Berishës, dhe nga askush tjetër. Duke qenë tepër të shqetësuar për këtë deklarim, "Mjaft" mendon se këto janë shenjat e qarta se Sali Berisha po tenton të frenojë informimin e pavarur të mediave në vend duke cënuar kështu edhe një nga kushtet themelore të demokracisë. Nuk është kriminele media, por ata qe kanë përgjegjësi direkte ndaj tragjedisë se Gërdecit, kryeministri i pari!
Gazeta Shqip

descriptionRe: MJAFT!: Kryeministri mashtron dhe manipulon

more_horiz
per te qen kryeminister duhet te jet i hapur me njerze ,jo te filloj ne cdo takim ne cdoher kur flet para medjave fillon me sulme ,pse ky kryemister nuk fillon me konkreten me at qe ka ndoshur me ate qe duhet te punoj pse qe sa vite njiher ky njeri ky kryemadh qe ja merr koka trupin nuk ndalet te mendoj ta dergoj prosecin politik perpara por me zenka me fjal qe nuk din kah i nxjerr nga bargu apo nga koka .
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi