Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
MJAFT!: Kryeministri mashtron dhe manipulon

Share

#1

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 21st March 2008, 03:08

MJAFT!: Kryeministri mashtron dhe manipulon
Vetėm disa orė pas akuzave tė rėnda tė kryeministrit "Mjaft" ka reaguar duke thenė se deklaratat e Berishės janė tepėr abdurde dhe tė paprecedente. "Mjaft" dėnon e indinjuar deklaratat e kryeministrit gėnjeshtar Sali Berisha, i cili na thotė se ka rėnė nė dashuri me mediat, ndėrkohė qė gjithė kohėn mashtron dhe manipulon njerėzit, pėr tė cilėt nė fakt, nė mos dashuri tė paktėn duhet tė ndjente pak mė shumė respekt. Akuzat absurde tė kryeministrit sipas tė cilit media po manipulon me informimin, janė jo vetėm tė paprecedenta, por edhe tregues i qartė se makabritete dalin vetėm nga goja e Berishės, dhe nga askush tjetėr. Duke qenė tepėr tė shqetėsuar pėr kėtė deklarim, "Mjaft" mendon se kėto janė shenjat e qarta se Sali Berisha po tenton tė frenojė informimin e pavarur tė mediave nė vend duke cėnuar kėshtu edhe njė nga kushtet themelore tė demokracisė. Nuk ėshtė kriminele media, por ata qe kanė pėrgjegjėsi direkte ndaj tragjedisė se Gėrdecit, kryeministri i pari!
Gazeta Shqip

avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 21st March 2008, 12:13

per te qen kryeminister duhet te jet i hapur me njerze ,jo te filloj ne cdo takim ne cdoher kur flet para medjave fillon me sulme ,pse ky kryemister nuk fillon me konkreten me at qe ka ndoshur me ate qe duhet te punoj pse qe sa vite njiher ky njeri ky kryemadh qe ja merr koka trupin nuk ndalet te mendoj ta dergoj prosecin politik perpara por me zenka me fjal qe nuk din kah i nxjerr nga bargu apo nga koka .Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi