Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Zhvillohet celulari mė i hollė nė botė!

Share

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 22nd March 2008, 11:05

Kompania izraelite "Modu", e themeluar vetėm njė vit mė parė, do t’i ofrojė tregut celularin mė tė lehtė nė botė "Modu Mobile", i cili peshon vetėm 40 gramė, me gjatėsi 72 dhe gjerėsi prej 37 milimetrash.Edhe pse ėshtė shumė i vogėl, ky celular pėrmban tė gjitha funksionet tė cilat i ka secili telefon i sofistikuar celular, si mundėsi incizimi, Bluetooth, MP3 player dhe njė gigabajt tė hapėsirės pėr ruajtjen e tė dhėnave.

Sipas mediave franceze, pajisjen veēse e kanė porositur operatorėt mobilė si ai i Italisė “Telecom Italia”, “BeeLine” rus dhe ai vendas i izraelit “Cellcom”.

Aparati do tė fillojė shitjen nė muajin tetor, derisa ai do tė prodhohet nga kompania tajvaneze Foxconn.Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi