Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Turizėm - Arkiologji »
Shqipėria, nė dokumentarėt e 13 vendeve tė botės.

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 22nd March 2008, 13:19

Shqipėria, nė dokumentarėt e 13 vendeve tė botės.

“The buzz business”, kompania mediatike me degė nė Londėr dhe Barcelonė ėshtė duke planifikuar prodhimin e 13 dokumentarėve nė 13 shtete tė ndryshme. Njė seri udhėtimesh pėr tė marrė pamje nga vendet mė tė bukura tė planetit, nė tė cilat pėrfshihet edhe Shqipėria, tė gjitha tė grupuara nėn titullin kuptimplotė "ESTCAPE". Prania e

producentes ekzekutive, z. Sian Goddard, nė vendin tonė ėshtė pėr tė shqyrtuar mundėsitė pėr sjelljen e njė grupi televiziv tė kompanisė. "The buzz business" gjatė muajit qershor pėr njė periudhė 2-3 javore, me qėllim pėrgatitjen e njė dokumentari pėr turizmin dhe vlerat kulturore tė Shqipėrisė, duke filluar nga Tirana, Kruja, Shkodra, Durrėsi, Elbasani, Korēa, Saranda, Gjirokastra etj. Vizita e tyre synon nė pėrfshirjen e MTKRS-sė nė procesin e realizimit tė kėtij dokumentari dhe njohjen e vlerave turistike-kulturore tė vendit tonė nė botė, duke pėrfshirė plazhet, amfiteatrot, kalatė e deri te bunkerėt e regjimit komunistShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi