Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Samsung fut 8 megapikselė nė kamerat e celularėve

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 22nd March 2008, 14:46

Samsung fut 8 megapikselė nė kamerat e celularėve


Deri para disa muajsh kamerat 5-megapikselėshe nė celularė kanė qenė risi interesante, e nėse mund t’i besohet taborit tė Samsungut jugkorean, pesė megapikselėt sė shpejti do tė bėhen pjesė e shkuarės.

Ekspertėt e Samsungut njoftojnė se kanė arritur tė pėrpunojnė njė ēip CMOS tėrėsisht funksional i cili mundėson rezolucion prej tetė megapikselėsh, dhe atė nė hapėsirėn me madhėsi prej 28 x 15.3 x 8.5 milimetra.

Sipas njoftimeve, celularėt e parė me kėtė rezolucion nė treg do tė duhej tė gjinden qysh me fundin e kėtij viti.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi