Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

Share

descriptionMendojSa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
ketu mendoj te jepni mendimin e juaje .

Edituar për herë të fundit nga në 7th January 2008, 00:03, edituar 1 herë gjithsej

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
@Anaa shkruajti:
ketu mendoj te jepni mendimin e juaje .
Besoj se 7 ore jane te mjaftueshme.

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
pas moshes 18 vjeqare ne nji studim amerikan del se deri ne moshen 18 vjeqare duhet njeriu ti plotsoj 10 ore gjume pas kesaj moshe me shum 6 ore nuk jan te nevojshme ,per te fjetu gjume .

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Shum bre 10 or mbi 20 vjet mjaftojn 6/7 or

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
mendoj se 7 ore jane me se te mjaftueshme

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
per mua nuk me duhen me shum se 4 ore gjume ,kam shum vite nuk bej me shum ore te gjumit dhe me mjaftojn keto kater ore gjume .

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
@Anaa shkruajti:
per mua nuk me duhen me shum se 4 ore gjume ,kam shum vite nuk bej me shum ore te gjumit dhe me mjaftojn keto kater ore gjume .

Te ngjashem jem ktu edhe un nuk e dua gjumin .

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Gjume do fleme kur te vdesim tani s'eshte koha per shume gjume

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
and,mendoj se lepuri flen shum ,dhe ka mbetur lepur as qe me shum ,keshtu qe gjumi i tepruar kur ngritesh pas atij gjumi nuk do te jesh ne gjendje as 1+1ta dish sa bejn deri sa te kethjellesh sepse truri i madhe ballor ka ren shum keq ne gjume dhe truri i vogel ska shanca te funksionoj deri te zgjohet ,truri i madhe keshtu qe flasim per gjume 12 ore qe kan disa te rinje shum deshire te flen ,dhe une kam vite ,e vite qe nuk bej shum ore gjume ,por ka raste qe rrij edhe mbi 24 ore pa fjetur fare .

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
sa me shum te punosh aq me pak te flihet me shkenc e besoj se 6 or jan te domosdoshme

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
njeriu bene gjumë sipas shprehisë,normale duhen të jenë 8 orë,unë ndihem normalisht edhe kur bëjë 5 orë gjumë.

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Varet nga mosha.Femijet e sapolindur mund te flejne edhe 14-16 ore,femijet e vegjel reth 12 ore.Te rinjte mbi moshen 18 vjec eshte e mjaftushme7-8,5 ore(mesatarisht 8 ore) ndersa te rriturit ju mjafton edhe 5 ore gjume.

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
tetë orë gjumë është normale.

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
@shaban cakolli shkruajti:
tetë orë gjumë është normale.
Eshte normale Shaban po s'besoj se ti i ben 8 ore gjume.
Une personalisht mund te bej 5- 6 ore gjume ne dite gjate javes, po ne fund jave sidomos te dielen mundohem ti plotesoj oret e humbura te gjumit.

Edituar për herë të fundit nga në 3rd February 2008, 22:07, edituar 1 herë gjithsej

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
jo unë nuk i bëjë as pesë orë sepse e kam gjumin shumë të ngatërruar,por kur flasim për normalen duhet të jenë tetë orë.

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
normale sod eshte ber shum cka ,ne jet ,por besoj se jan te mjaftueshme ,6 ore gjume edhe pse une vet si bej kurr,dhe nuk mbaj mend kur kam ber ,6 ore gjume me duhet te mendoj te shikoj ne keto 26 vjet akam fjetur nej here 6 ore gjume .

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Anna,normale është 8 orë gjumë,ne po flasim për normalen,edhe pse ne nuk i përbahemi fare.

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Te pakten 6 ore kur eshte i rritur, nderasa per moshat e vogla shkon ne dyfish e me shume shifra

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
6 deri 7 or

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
mua sot me mjaftuan 5 ore gjume...

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi