Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Diferenca ideale burre -grua.Si mendoni

Share

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 22nd March 2008, 19:09

Ne nje shkrim te nje gazete lexova qe diferenca ideale nuk eshte 3-4-5 vjete ,po 15 vjete rrumbullak.Kjo diference sipas nje studimi te Universitetit te Vjenes.
Te them te drejten une mendoj se eshte nje diference e madhe.
Studimi mendoj se duhet te kryhet edhe nje here ,duke marre per baze se sot ka edhe femra te medha ne moshe qe u pejqejne djem te rinj

Ju si mendoni .Cila do te ishte diferenca ideale?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 22nd March 2008, 19:24

Diferenca ideale per mendimin tim eshte nga 3 deri ne 7 vjet...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 22nd March 2008, 19:33

diferenca ideale eshte mos te kaloj mbi 6 viteShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 22nd March 2008, 19:50

@Nardlushnja shkruajti:Ne nje shkrim te nje gazete lexova qe diferenca ideale nuk eshte 3-4-5 vjete ,po 15 vjete rrumbullak.Kjo diference sipas nje studimi te Universitetit te Vjenes.
Te them te drejten une mendoj se eshte nje diference e madhe.
Studimi mendoj se duhet te kryhet edhe nje here ,duke marre per baze se sot ka edhe femra te medha ne moshe qe u pejqejne djem te rinj

Ju si mendoni .Cila do te ishte diferenca ideale?
Personalisht jam kunder lidhjeve ku femra te jete me e madhe se mashkulli...

15sic thone keta shkencetaret..si shume i bie:D Per veten do me pelqente qe mashkulli te jete 3-9 , hajt dhe 10 vjet :Very Happy as me shume as me pakShiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 22nd March 2008, 20:55

Dashuria s'njeh mosheShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 22nd March 2008, 20:57

Andi shkruajti:Dashuria s'njeh moshe

dakordohem por per nje jete me te gjate diferenca mund tejet deri ne 7 viteShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 22nd March 2008, 20:57

Eshte e vertete qe nuk njeh moshe
Ketu ne greqi ka vajza 20 vjece te" dashuruara" me 70 vjecareShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 22nd March 2008, 21:03

@Nardlushnja shkruajti:Eshte e vertete qe nuk njeh moshe
Ketu ne greqi ka vajza 20 vjece te" dashuruara" me 70 vjecare

kjo qe ju e thoni eshte dashuri interesi jo dashuri e mirefilltė apo jo?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 22nd March 2008, 21:05

Ate doja te tregoja
Qe nuk njeh moshe ,por njeh intersShiko profilin e anėtarit


#10

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 22nd March 2008, 21:08

Dashuria mund te tolerohet vetėm nė dimensionin :

1. Zogu me zogun , dmth, beqaresha beqari,
2. Dertliu me dertliun, ato dhe ata qė kanė ndarje nga vdekjet e bashkėshortėve, ose tė natyrave tė tjera, dhe
3. Kalit tė zi mos i hip ! Analizoni kush janė ato!

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 22nd March 2008, 21:10

Kali i zi Cfare simbolizon???Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 22nd March 2008, 23:16

Andi shkruajti:Dashuria s'njeh moshe

po..por gjithsesi duhet te kete 1fare limiti..Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 22nd March 2008, 23:22

Epo ne nuk mund te percaktojme limitet, se i bie ti themi ati qe kalon limitin stop ska dashuri per ty.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 22nd March 2008, 23:31

mendoj deri ne 5vjet normalisht,nqs eshte shume shuume e madhe max 10 vjet.
Sipas statistikave meshkujt e kane dhe jetegjatesine me te vogel se femrat.Imagjinoni 15vjet pleqeri vetem!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 23rd March 2008, 00:25

Andi shkruajti:Epo ne nuk mund te percaktojme limitet, se i bie ti themi ati qe kalon limitin stop ska dashuri per ty.
epo do bejm dhe ndo1 perjashtim ca ti bejm atij Very HappyShiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd March 2016, 15:43

*
POPULAR

Mendoj se deri ne 5 vjet me shum jo se nuk i ka hije Shkel syrinShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 11th March 2016, 20:29

Black shkruajti:Mendoj se deri ne 5 vjet me shum jo se nuk i ka hije Shkel syrin
5 vjet me e madhe gruaja?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 11th March 2016, 20:30

3-5 burri me i madh se grujeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 11th March 2016, 20:50

Dashuria nuk njeh mosheShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 12th March 2016, 10:05

5Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi