Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

Share

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
nga njihere flen njeriu gjum aq sa ka nevoj edhe mvaret sipas punes qe ben ,por normalja eshte 6 ore jo me shum .

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
sot me mjaftuan madje edhe tepruan 9 ore....

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
o sa bukur une pasna te jetoj shum ,sepse cdo dite bej nga nji ore gjume ,plus atyre te nates .me bet qefin me ket studim mendoj se njeriu flen aq sa e shikon se ka nevoj per tu shplodhur por sipas shum studimeve ka njerz qe edhe me tre ore gjum jetojn bejn jet te rregullt ket kam pare ne nji emicion weltdervunder keshtu mos u beni merak edhe ata qe nuk flejn shum se jeten ton se kemi ne ne dore shum .

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Mendimi im eshte se orari i gjumit varet nga mosha dhe puna e tij
Nje plak fle me pak se nje i ri.
Lodhja nga puna te con ne krevat me shpejt se nje njeri qe nuk punon.

Mesatare per nje njeri mesatar dhe punetor......8 ore

Per nje plak.....4 ore

per nje dembel......24 ore

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
une zakonisht fle 7 ore gjume dhe ka raste kur mesoj shume qe fle vetem 3 ore.
Ne kohe vere me vene 9 ore!

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Se di sa ore duhen po un 6 ore gjume bej ka raste 7 sic ka edhe here te tjera kur bej 4 si dje psh:D

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
ka raste asnji ore ne 24 ore por ka raste edhe 5 ore gjum maksimumi eshte 5 me vite por 5 oreshi eshte shum i rrall .

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
6 derine 7 ore

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
7 ore eshte normale

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
mua 6 ore me dalin

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
6 -7 ore mjajtojne

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Nganjehere do doja t'i kaloja 24 ore ne gjume....
Flej shume pak...dmth.me pak se sa i duhet njeriut...4-5 ore....

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
varet   sa  ore   ben  pune

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Une dua 7 deri ne 8 ore po gjate javes 6 ore rralle i bej

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
6 me mjaftojne

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
6n deri ne 7 ore

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Varet nga mosha.Femijet e sapolindur mund te flejne edhe 14-16 ore,femijet e vegjel reth 12 ore.Te rinjte mbi moshen 18 vjec eshte e mjaftushme7-8,5 ore ndersa te rriturit ju mjafton edhe 5 ore gjume.

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
@Amelia shkruajti:
Une dua 7 deri ne 8 ore po gjate javes 6 ore rralle i bej

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
mua 6-7

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
6 ore fle cdo dite

descriptionMendojRe: Sa ore i nevojiten njeriut pet te ber gjum ne 24ore

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi