Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Si te luftohet kriminaliteti .

Share

avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 6th January 2008, 04:13

ne cilat rruge duhet te luftohet kriminaliteti .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 23rd January 2008, 19:29

Kriminalitetin mund tė e luftoj vetėm shteti i mirėfilltė ligjor,njė shtet qė ka tė projektuar drejtėsinė dhe ēėshtjen kombėtare,qė nė radhė tė parė vė interesat kombėtare dhe jo ato personale.Ligji nė kuptimin e gjėrė tė fjalės ėshtė i plotfuqishėm qė nuk mund ta thyan qytetari,por po e devijuan titullaret e shtetit i hapin portėn qytetarit tė rėndomt tė bėjė shaka me ligjin,kriminaliteti lulėzon,merr hov dhe mė pas edhe po deshe ėshtė vėshtirė tė ia zhdikish rrėnjėt!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 6th February 2008, 15:19

Kliminalitetin ka mundesi ta luftojme kudo qe jemi, ne kete kontest mendoj se faktori kryesor eshte bashkpunimi i qytetareve me organet kompetente, te kunderten tek ne te shumten mendohet se te bashkpunosh me organet e sigurimit shteteror te quajne "spiun", pra, kjo nuk qendron.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 6th February 2008, 18:34

Ne fakt kjo qe thoni Albini eshte e vertet, tek ne egziston ky mentalitet dhe besoj se do egzistoje per shume kohe.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 6th February 2008, 18:44

mese i nderuari and..., te pershendes parasegjithash

ky mentalitet duhet c'rrenjosur pergjithmonė nese ia deshirojme te miren atdheut, edhe mua me ka ndodhur ne kosove , isha para nje te keqe qe e kisha pa me sy por policisė nuk i kisha dhane asnje informatė, atehere kam gabuar por sot kam mendim tjeter dhe besoj se pa nje bashkpunim te mirefillt qytetar-sigurim nuk menjanohen keto dukuri negative ne shoqerine tonė.


Ne perendim nuk behet fjalė per nje gja te tille meqe mentaliteti dhe deshira qe vendi i tyre tejete sa me i sigurt, keta pa hezitim per gjerat me te vogla kontaktojne me organet kompetente...

pershendes anetaret qe kontribuojne ne vazhdimin e temes per te cilen besoj se sejcili ka mendimin e tij-saj.

me respekt
AlbiniShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 8th February 2008, 23:22

Kriminalitetinduhet tė luftojmė tė gjithė,mbi tė gjitha organet ligjore.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 12:39

Cfar krimi te luftojm, kur Jan politikanet me kriminel ?Shiko profilin e anėtarit


#8

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi