Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionSi te luftohet kriminaliteti .

more_horiz
ne cilat rruge duhet te luftohet kriminaliteti .

descriptionRe: Si te luftohet kriminaliteti .

more_horiz
Kriminalitetin mund të e luftoj vetëm shteti i mirëfilltë ligjor,një shtet që ka të projektuar drejtësinë dhe çështjen kombëtare,që në radhë të parë vë interesat kombëtare dhe jo ato personale.Ligji në kuptimin e gjërë të fjalës është i plotfuqishëm që nuk mund ta thyan qytetari,por po e devijuan titullaret e shtetit i hapin portën qytetarit të rëndomt të bëjë shaka me ligjin,kriminaliteti lulëzon,merr hov dhe më pas edhe po deshe është vështirë të ia zhdikish rrënjët!

descriptionRe: Si te luftohet kriminaliteti .

more_horiz
Kliminalitetin ka mundesi ta luftojme kudo qe jemi, ne kete kontest mendoj se faktori kryesor eshte bashkpunimi i qytetareve me organet kompetente, te kunderten tek ne te shumten mendohet se te bashkpunosh me organet e sigurimit shteteror te quajne "spiun", pra, kjo nuk qendron.

descriptionRe: Si te luftohet kriminaliteti .

more_horiz
Ne fakt kjo qe thoni Albini eshte e vertet, tek ne egziston ky mentalitet dhe besoj se do egzistoje per shume kohe.

descriptionRe: Si te luftohet kriminaliteti .

more_horiz
mese i nderuari and..., te pershendes parasegjithash

ky mentalitet duhet c'rrenjosur pergjithmonë nese ia deshirojme te miren atdheut, edhe mua me ka ndodhur ne kosove , isha para nje te keqe qe e kisha pa me sy por policisë nuk i kisha dhane asnje informatë, atehere kam gabuar por sot kam mendim tjeter dhe besoj se pa nje bashkpunim te mirefillt qytetar-sigurim nuk menjanohen keto dukuri negative ne shoqerine tonë.


Ne perendim nuk behet fjalë per nje gja te tille meqe mentaliteti dhe deshira qe vendi i tyre tejete sa me i sigurt, keta pa hezitim per gjerat me te vogla kontaktojne me organet kompetente...

pershendes anetaret qe kontribuojne ne vazhdimin e temes per te cilen besoj se sejcili ka mendimin e tij-saj.

me respekt
Albini

descriptionRe: Si te luftohet kriminaliteti .

more_horiz
Kriminalitetinduhet të luftojmë të gjithë,mbi të gjitha organet ligjore.

descriptionRe: Si te luftohet kriminaliteti .

more_horiz
Cfar krimi te luftojm, kur Jan politikanet me kriminel ?

descriptionRe: Si te luftohet kriminaliteti .

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi