Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » ♬ Muzika »
Zajmina mė nė fund vishet…

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 23rd March 2008, 11:08

EKSKLUZIVE-Zajmina mė nė fund vishet…

[You must be registered and logged in to see this image.]Sapo ėshtė publikuar videoklipi i fundit i show girl-it Zajmina Vasjari. Por, nėse sa herė qė kėngėtare si ajo..

Sapo ėshtė publikuar videoklipi i fundit i show girl-it Zajmina Vasjari. Por, nėse sa herė qė kėngėtare si ajo premtojnė pėr njė klip surprizė e mė pas ndodh qė surpriza tė mos ēudisė askėnd, nuk ėshtė aspak ky rasti i Zajminės. Sepse siē nuk ka bėrė asnjėherė tjetėr, kėngėtarja nė klipin e saj tė fundit tregon njė imazh krejt tė ri, njė vajzė e veshur kokė e kėmbė. Tek “Zarfe trėndafilash” ajo e ka hedhur tej imazhin e sex-simbolit, qė ka bėrė tė marrosen shumė meshkuj. E vėmendja e meshkujve me siguri nuk ka pėr t’i munguar as nė imazhin e ri qė pėrcjell, atė tė njė lady veshur me fustane qė nuk zbulojnė shumė mish, por qė nuk e zbehin aspak sensualitetin dhe joshjen e ish-“Miss Shqipėrisė”, qė sė shpejti do t’ju mahnisė me njė tjetėr surprizė. Zajmina stiliste! E kishit menduar mė parė?! Nėse jo, rreshtat mė poshtė ju heqin kuriozitetin.


-Prej disa javėsh, nė disa stacione televizive muzikore po shfaqet kėnga juaj mė e re “Zarfe trėndafilash”. Kjo ėshtė hera e parė qė ju bashkėpunoni me njė kėngėtar tė muzikės popullore si Rati, apo jo?

“Kompozitori Gramoz Kozeli kishte pėrgatitur njė kėngė, tė cilėn mė sugjeroi qė ta kėndoja unė. Pasi mė bėri propozimin, isha unė qė duhej tė zgjidhja personin qė doja tė kėndoja dhe preferova Ratin, pasi ai ėshtė njė emėr shumė i njohur i muzikės popullore dhe sigurisht i preferuari im. Besoj se ka dalė njė bashkėpunim i bukur, sepse kam marrė goxha pėrgėzime”.

-Ēfarė lidhjeje keni ju me muzikėn popullore, pasi ju nuk jeni prezantuar kurrė mė parė me kėtė zhanėr?

“Gjithēka e kam bėrė nė kuadėr tė ndryshimit. Prandaj zgjodha edhe njė baladė, edhe njė kėngėtar tė muzikės popullore dhe njė tjetėr stil tė veshjes”.

-Meqenėse jemi tek veshja, stili juaj tek kėnga “Zarfe trėndafilash” ishte krejt ndryshe nga herėt e tjera. Ku mbeti Zajmina ekstravagante?

“Duke qenė se ky ishte njė duet, qė nuk kishte nevojė pėr hire tė zhveshura, gjeta njė stil tė mesėm, qė pėrshtatej edhe me tipin tim, edhe me kėngėn. Ēdo detaj i veshjes ėshtė stiluar nga “Elia Style” dhe mė vjen mirė qė ato iu pėrshtatėn mė sė miri gustove tė mia”.

-Si ishte ndjesia e tė veshurit nuse nė videoklipin tėnd?

“Vėrtet e bukur, por vetėm pėr klipin, sepse pėr t’u veshur nuse nė realitet ėshtė ende herėt pėr mua”.

-Nė tė gjitha daljet tuaja publike, qofshin koncerte apo videoklipe, ju jeni ajo qė vendosni pėr mėnyrėn e veshjes. Madje keni dorė edhe nė dizajnimin e tyre. Kjo ėshtė arsyeja qė ju keni nisur prej disa muajsh njė shkollė pėr stiliste?

“Po, ėshtė e vėrtetė. Unė studioj nė njė institut italian mode, nė degėn e fashion dizajnit. Gjithė veshjet e mia unė thuajse i krijoj vetė dhe elementi qė mė tėrheq mė tepėr ėshtė ngjyra. E bardha dhe e zeza janė dy ngjyrat e preferuarat tė mia, sigurisht dhe duke u bazuar nė tendencat mė tė fundit, ku dhe bėj tė mundur realizimin e shumė veshjeve interesante”.

-Kjo do tė thotė qė nė tė ardhmen do tė mund tė shohim edhe njė Zajminė stiliste?

“Jo nė tė ardhmen, por shumė shpejt unė do t’ju servir surprizėn time tė radhės. Unė nuk mund ta quaj ende veten njė stiliste profesioniste, sepse jam nė hapat e parė tė studimeve. Por, duke iu referuar edhe tendencave tė modės botėrore, mendoj se do t’ia dal mbanė”.

-Kush janė stilistėt e tu tė preferuar?

“Me stilistėt shqiptarėt ruaj marrėdhėnie shumė tė mira me tė gjithė, sepse nė karrierėn time kam bashkėpunuar me pjesėn dėrrmuese tė tyre. Nga tė huajt ėshtė gjynah tė mendosh pėr krahasime, sepse janė njerėz tė aftė dhe tejet tė talentuar. Por i preferuari im vazhdon tė mbetet Roberto Cavalli”.

-Zajmina, po fustanin me tė cilėt u shfaqe tek 10-vjetori i “Miss Shqipėrisė”, kush e kishte zgjedhur?

“Pikėrisht, aty mė shumė se nė ēdo vend tjetėr del nė pah preferenca ime, e bardha dhe e zeza. Ai ishte njė fustan klasik, tė cilit i ėshtė pėrshtatur edhe njė model flokėsh i tillė. Ajo mbrėmje ishte krejt e veēantė pėr mua, pasi mė ktheu gjashtė vite para, kohė kur unė u zgjodha “Miss Shqipėria”. Pėr mė tepėr ishte njė koincidencė fakti, qė edhe prezantuesit, Hygerta Sako dhe Naim Abazi, ishin po ata qė drejtonin kėtė spektakėl bukurie nė kohėn kur unė u kurorėzova”.

-Ku e sheh veten mė tė realizuar profesionalisht, tek stilimi, apo kėnga?

“Pėr stilimin ėshtė ende herėt pėr tė folur, pėrpos talentin dhe dėshirės sime pėr tė bėrė emėr edhe nė kėtė fushė. Por kėnga mbetet dashuria ime e parė dhe mė e madhe dhe pėr kėtė jam shumė e bindur”.

-Pas baladės mė tė fundit, je duke projektuar ndonjė hit tjetėr?

“Pėr tė qenė e sinqertė, jam duke punuar pėr tė. Ėshtė njė kėngė “hot” qė do tė dalė gjatė periudhės sė verės, madje ia kam gjetur edhe titullin. Kėtė detaj nuk mund ta zbuloj sigurisht, por ju premtoj qė ėshtė njė titull ndjellės”.

-Me siguri qė ke menduar pėr njė rikthim tek ekstravaganca, apo jo?


“Patjetėr qė po. Duke iu pėrshtatur edhe temperaturave tė larta, edhe stilit tė kėngės, ėshtė e pamundur qė tė mendoj pėr njė veshje serioze. Kėshtu qė kėtė verė do tė shihni njė stil tejet tė gjetur dhe me linja tė zbuluara”.

-Po sa u takon koncerteve, ke pasur shumė tė tillė kohėt e fundit?

“Nė klubet e natės kėtu nė Tiranė kam pasur goxha ftesa dhe kam kėnduar nė disa prej tyre. Ndėrsa pėr jashtė Shqipėrisė kam njė koncert qė zhvillohet kėto ditė nė Greqi dhe pres tė nisem nesėr”.

-Folėm pėr kėngėn, stilimin, projektet..., po dashuria, si po tė ecėn?

“Jeta ime private ėshtė komentuar pafundėsisht nėpėr media, ndaj dhe unė mendoj tė mos jap asnjė detaj rreth saj”.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi