Adelina dhe Shpati në top listën e videove më të shikuara

[You must be registered and logged in to see this image.]
Tre vendet e para në listën e videove më të shikuara në you tube shkojnë tek këngëtarët kosovarë. Çuditërisht më i klikuari është Shpat Kasapi dhe videoja e këngës “Sonte do të
pi”. Edhe pse disa nga bukuroshet shqiptare e kosovare kanë lanccuar këngë të reja në këtë fillim viti një mashkull ka arritur të tërheqë më shumë vëmendjen e publikut. kështu
videoklipi i Shpatit ka qenë më i shikuar edhe në raport me videot e reja të Adelinës, Zanfinës, Çiljetës apo Ingrit Gjonit. Në vendin e dytë qëndron sërish një bashkëpunim
këngëtarësh kosovarë. Kënga “All Night” e kënduar nga Etno Engjujt, Lyrical Son, Kaos, Besnik Qaka ka lënë pas në vendin e tretë klipin e këngëtares së njohur kosovare Adelina Ismajli dhe këngën dedikuar të dashurit të saj, “Trimit tim”. Megjithatë duke llogaritur faktin, që të gjitha këto klipe nuk janë postuar në internet në të njëjtën kohë, vlen për t’u theksuar që klipi i Adelina Ismajlit ka pasur numrin më të madh yt klikimeve në harkun
më të shkurtër kohor. 46.814 vizitorë brenda 10 ditëve, ndërsa klipet e vendit të parë dhe të dytë, kanë më shumë se një muaj, që qëndrojnë në internet. Sipas albaniac, që publikun të dhënat në internet, videoja e Shpatit numëron 84.228 klikime, vendi i dytë shënon
47.111 vizita dhe Adelina ka tërhequr vëmendjen e 46 814 fansave.