Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionSa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
mbi 80% ete rive kan syte per jashte kjo si pasoj e papunsise se madhe qe eshte tek ne ,nuk shikojn nji ardhemri me te mire ne vendlindje .

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
po ca te ardhme mund te te ofroje shq ??????? AS1

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
Dhe ata qe kan ikur skan siguruar ndonje te ardhe kushedi!

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
me te mire se ate qe mund te siguronin ne shq po ama

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
mbi 60%kan mendjen te dalin jashte athue se po i pret edhe ketu parajsa ,kjo rrjedh si veshtersi e papunesis ne vendin tone ,dhe mos zhivillimi i ekonomis .

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
un mendoj se rinia jon 90% mendojn te ikin nga vendlindja,,sepse kushtet e existences jan shum te veshtira ...

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
mendim i saktë ky juaji znj.elma,por edhe dhimbje është kjo!

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
NJe i ri shqiptar (ne Kosove) qe i ka 3.000 euro afer vetes, ia msyn gurbetit 101%,

nese pyesim pse?

per 101 arsye sepse tek ne ska asnje miniperspektivë, ai apo edhe ajo qe prof .dr.mr.doc etj te behet nuk e presin befasite pos vuajtjeve se si te mbijetoj!!

te flasim e shkruajme fjali deshirore mundemi por koha e tyre po mbaron e nevojat e egsistences ne jete po kerkojnekushte, kushte qe nuk i gjen tek ne!!!

pra, kush e ka mundesine, ia therrë pa pertim hiq!
patriotizmi doli nga moda!

para zyreve te korrupcionit(nderlidhese te CH e D) e ki rreshtin e panumert te aplikuesve te vizave5 dite ne javë, ne mungese te marrjes se tyre, ua mesynë maleve ne te zezë e neper terr!!!
tung-tung

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
Duke mos patur as dhe me te voglen shprese nga shteti detyrimisht qe e vetmja shprese sot per rinine eshte mergimi!.
Mendoj se shteti nuk ben aspak perpjekje per te mbajtur rinine, forcen dhe shpresen e ketij vendi. Para disa ditesh degjova ne lajmet se shqiperia eshte nje popull qe po ecen me hapa te shpejta drejt plakjes, pra jemi nje popull i plaur dhe arsyea qe jepnin analistet ishte pikerisht kjo largimi i rinise nga vendi!.

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
Padyshim largimi i rinisë nga atdheu,bënë plakjen e një populli,kjo është trishtim,dhimbje,plagë e cila shërohet vetëm me"BASHKIM KOMBëTAR",me burra të mençur në krye,që do të udhëheqnin këtë popull të vuajtur.Sot ky popull është i plagosur nga vet prijësit e vet!E habitshme po,por e vërtetë.

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
nji fakt po ju tregoj dje bera nji pazar nji person shet vizen 60mij fr,edhe une e ebra pazarin me ket shitje mbrenda nji muje me ardhun njeri nga kosova ketu ,keshtu ne ket raste duhet ta dini sa kan interes te dalin jashte ,pa u zgjatur me shum .

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
Sbesoj se eshte nje fenomen per tu shqetesuar.Ikin ne kerkim te nje tardhmie me te mire,te nje pune.Ma mire se me nej ne shqiperi pa pune e asnje perspektiv.Nese shteti merr masa qe te permirsoje gjenjen socialo-ekonomike shumica do kthehen.Se nuk rrihet gjithmone jashte shqiperise.

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
@Desperados shkruajti:
Sbesoj se eshte nje fenomen per tu shqetesuar.Ikin ne kerkim te nje tardhmie me te mire,te nje pune.Ma mire se me nej ne shqiperi pa pune e asnje perspektiv.Nese shteti merr masa qe te permirsoje gjenjen socialo-ekonomike shumica do kthehen.Se nuk rrihet gjithmone jashte shqiperise.


pajtohem ne cdo germe , fjale dhe te teren qe e shkrove i nderuari im mirepo te keni parasysh se gruan ne keto qaste e kam afer dhe femijet por une , une i zgjuar edhe më!!! ora shenon 3.58 e pasmesnates!!!
Nese me pyesni pse, besoj se e dini, atdheu sido qe te jete me mungon, e ketu ne dhe te huaj s'ka ditë as natë qe s'te mbytë malli i atdheut.

ju perqafon vllazerisht nga larg "ALBINI"

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
Albini
Edhe une jasht atdheu jam prandaj po skam asken te familjes afer pervec vellait.Edhe ai tani ka ardhur.Po gjithsesi cdo edhe pse duhet te sakrofokojme nga lumturia e jeta jone ja vlen.Se asgje sbehet pa sakrifiku dicka nga vetvetja.Ndoshta e ardhmja do jete me e mire per te gjithe shqiptaret kudo qe jane,edhe pse prespektivat nuk jane edhe aq te mira.Ndoshta atehere kur te jemi ne atdheun tone nuk do shkruajme ne 3:59 e ne 1:51.
Pershendetjet e mia vllazerore

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
po i nderuar, me vend e ke edhe ti, sido qe tjetë sejcili e ka nje jete e mos thashte zoti se perhere si popull te gjendemi ne dyert e huaja, arsyet dhe shkaqet po i dimi, por te mundohemi ne te japim dicka me shume per atdheun ne menyre qe se paku nje dite femijet tane te mendojne dhe binden se ma mire e kan ne atdhe sa sa jasht tij.

nga zemra deshiroj qe kudo qe te jesh jasht atdheut te jesh mire, shendosh dhe pa brenga, te njejten ua deshiroj te gjithe mergimtareve tane meqe e di se ata kan mallë per atdheun-kosoven-iliriden-shqiperine dhe te gjitha trojet tona.

e di dhe s'kam fare dyshimi se para zyreve nderlidhese dhe ambasadave ne trojet tona po presin ne rreshta te gjate shume vellezer e motra tona qe ne shenje paknaqesie mundohen te dalin jasht atdheut..., qeveritaret sikur heshtin por kjo eshte turpi i tyre perderisa numerojne milionat e pasurise...., une i bera 32 vjet, qe 25 vjet shkollohem dhe kurr Kosova nuk doli mbi 2 milion banore, paramendoje se perhere eshte mesuar se i ka 2 milion, kete e tha edhe mbrem Thqi .... 2 milion banore!

a do ti kete edhe 25 vjet tjera 2 milion, i mbetet qeverise dhe kushteve qe mbreterojne si ne Kosove ashtu edhe Shqiperine nanë!

me nderime dhe malle
albini

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
rinija mendjen e kan jashte trupin e kan ne atdhe ,njiher per njiher shikojm ndryshimet qe mund te pasojn tash ne ket vit nga lideret politik ne shqiperi edhe kosove ne ndretim te vendit .

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
Rinija shqiptare mendjen per jashte e ka e tera....

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
aq sa une kam kontaket me rinin ne vendin tone me paun ku te shkojn dhe me i pranue evropa po thuje ter ketu ne evrope dalin .

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
Te gjithe paperjashtim per jashte...

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
E ata qe kan ikur anej punojn llac e tulla kurse vijn ktu e bejn si miliarder Smile

descriptionRe: Sa mendojn sot rinija jon te dalin jashte shtetit.

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi