Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Nje femije ,2 baballare dhe asnje nene...

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 09:35

Si mendoni a eshte e drejte qe ciftet homoseksuale te biresojne femije ?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 09:46

Bravo little angel per temat
teper sociale qe sillni ne forum.
Kjo tregon qe jeni e re ne kete forum,por keni eksperience

NUk jam rracist,por nuk jam dakort mebiresimin e femijeve nga cifte homoseksual.
Te kesh,dhe te rritesh femije eshte pergjegjesi e madhe dhe do nje jete normale.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 25th March 2008, 10:07

mendoj qe ky femije kur te rritet ,do te ndihet jo krenare me ate se cfar i kan mundesue keta dy baba ,eshte nji lagj jasht natyre ,ligj i cili njerzit e smuer ekan ven per qefet e veta ,Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 10:23

Dhe un mendoj si ju.. femija nuk mund te rritet ne nje ambient te tille ..ca te ardhme do ket ai ??por ne nje menyre tjeter mendoj se edhe ciftet homoseksuale kane te drejte per te biresuar femije....megjithse jan homoseksuale kjo nuk do te thot se edhe femija do tju ngjaje atyre ..ai nuk do te ket nje gjak me ta.E di se per te nuk do te jet e lehte por pse dhe keta cifte mos e gezojn jeten e tyre ? ashtu jan ata ..dhe duhet te perpiqen per nje jete me te mire megjithese nuk do jet normale ..Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 10:30

mendimi juaj eshte i respektuar,prandaj edhe bota ka ndryshuar kaq ligje ,per te mos kufizuar kete shtrese,por te them te drejten keta femije te rritur ne nje ambient te tille nuk do te jene normal
Mendoni si per veten tuaj
Femija ka nevoj per nene dhe per baba
ka nevoje per moter apo vella
Kete te fundit a mund ta plotesojne keta?
Sa femije duhet te adoptojne qe te sigurojne motra apo vellezer?
Keta motra apo vellezer a do te jene vertete motra apo vellezer?
Apo do te kryejne te njejtat gjera si baballaret e tyre confused ?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 10:34

Po ke te drejte qe nje femije ka te drejte per nje nene dhe baba apo motra dhe vellezer.Por mendoni pak dhe ata cifte...ashtu jan ata..nuk duhet ti shperfillin ..edhe ata kane te drejta ,pse mos e kene dhe ata nje familje pavarsisht si jane ..? perseri femija nuk do te behet si ata megjithse nuk do e ket te lehte jeten me ta ..Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 10:38

Ka organe qe vendosin nese u takon femije atyre apo jo
Mendimi im eshte JO
Ashtu sikurse anomalia e tyre eshte dhurate nga zoti,edhe femija eshte dhurate nga zoti
Mallkuar qofshin ata qe zoti mund tu jap femije dhe nuk din ti mbajne,dhe si pasoj behen viktima te cifteve anomaleShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 10:45

Po por zoti ka qen ai qe i ka ber dhe keta njerez ne kete menyre..per tu bere homoseksuale . Eshte gjynah per femijen te mos ket dhe ai nje jete si gjithe te tjeret , nje jete normale me nje nene dhe baba..por edhe per keto cifte duhet menduar pak..pse te mos e shijone jeten e tyre edhe ata ....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 10:57

Le te mendoj zoti ,nuk kemi pse mendojme neShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 11:02

po nuk eshte zoti ai qe vendos..jane pikerisht njerzit qe mendojn se kjo nuk eshte e mire dhe thon JO , i heqin nje te drejte ketyre cifteve..Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 11:10

Kur them te mendoj Zoti,nenkuptoj qe Ai t'ju krijoj atyre kushtet e domosdoshme per tu shtuar ne familje.(te pjellin)
Sikur une te isha ne nje komision qe do te vendoste nese u takon apo jo adoptimi ketyre njerezve une do te votoja "kundra"
Une nuk besoj ne Zot,por respektoj te tjeret qe besojne ne te.
Sipas tyre Zoti di sec benShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 11:16

vetem nese ndodh ndonje cudi mund te bejn ata femije ... Un do te votoja PRO . nuk duhen tju mohoen te drejtat as atyre. Le te kenaqen dhe ata me jeten e tyre.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 11:21

Kur thoni qe nuk duhet t'u mohohet e drejta ,per te cilen te drejte e keni fjalen?
-Nena te shikoj femijen se eshte pjella e saj,dhe kjo eshte e drejte e saj?
-Babai ka te drejte legjitime te shikoj femijen e tij se eshte gjak nga gjaku i tij?
Per cilen nga keto te lartpermendura?
Kishin ata femije dhe ligji u mohon te drejten legjitime te te qenurit prind??????Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 11:29

jo ! te drejten per te jetuar dhe ata dhe per te krijuar nje familje . Meqenese nuk munden ta krijojn vet nje familje mendoj se mund te biresojne nje femije .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 11:37

Ne asnje menyre une nuk u heq te drejten per te jetuar.Me vjen keq per problemin e tyre,por mendoni ne prespektive .Femijet qe do te rritin ata .A do te jene ata normal(ne pergjithesi)
Te mos ngaterrojme te drejten e jetes me ate te familjesShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 11:42

Femijet qe do te rriten ne ate ambient te pakten nuk do te jene si ata , nuk kane te njejtin gjak dhe nuk do te behen si ata !Megjithese nuk do ta kene te lehte nje jetese te atille.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 11:56

Jeni e sigurte per keto qe thoni?
A do ta dhuronit ju femijen tuaj personave te tille?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 12:34

hmm ne kete rast ke te drejte ..po te mendosh per femijet...nuk ja u jep kete te drejte keture cifteveShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 12:37

Me ne fund.
Me mire vone se sa kurreShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 12:40

hmm po nga nje rast jam i 1 mendimi me ty Smile por..perseri mendoj PO:DShiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi