Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Si mendoni per nje lidhje nepermjet nje djali 20-vjecar dhe nje vajze 30-vjecare ??

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 10:02

Si mendoni per lidhje ndermjet nje djali 20-vjecar dhe nje vajze 30-vjecare? Ku eshte e mira dhe ku eshte e keqja ne kete histori?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 25th March 2008, 10:05

lidhja ne mes djalit 20 vjeqare edhe vajzes 30 vjeqare nese mendohet lidhje martese ,theksimi i diferences eshte shum i madhe ,dhe nuk ka mundesi te perfundoj deri ne vdekje te dy bashkeshortve ,me von ky djal do te shikoj te shkoj me tjera ose ta perfundoj ket lidhje me nji martes tjeter ,ket flas duke pare qiftin qe gruja ishte 12 vjet me e vjetr dhe burri i saj shkon me tjera dhe i ka ven orake grues .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 10:08

Mendoj se si lidhje nuk mund ta kuptojme,se nuk e kemi provuar Very Happy
Dashuria nuk njeh moshe,por i jap te drejte Annes
Kjo lidhje nuk ka te ardhme

Po te ishte e kunderta ,jam i bindur se do te ishte shume e forte(djali 30 dhe vajza20)Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 10:53

un njoh shume veta qe kane nje diference te madhe ne moshe dhe ka nje martese te sukseshme ...Dashuria nuk ka moshe..megjithate jane te pakta ato raste ku nje martese e tille te kete sukses. Un mendoj se kjo ka te beje me shum me ndryshimin e tyre mendor . Thon se femrat plaken me shpejt ..per kete arsye dhe mendoj se femrat duhet te jen me te vogla ne moshe se mashklulli .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 25th March 2008, 21:22

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:Mendoj se si lidhje nuk mund ta kuptojme,se nuk e kemi provuar Very Happy
Dashuria nuk njeh moshe,por i jap te drejte Annes
Kjo lidhje nuk ka te ardhme

Po te ishte e kunderta ,jam i bindur se do te ishte shume e forte(djali 30 dhe vajza20)

Pershendetje!

Besoj se dhe ne te kunderten vajza 20 dhe djali 30 nuk do ishte nje mardhenie plote e shendetcme me nje diferenc 10vjecare.

Nje vajze 20 vjecare ka preferenca te tjera ne kete moshe, ndersa personi tjeter qe ndodhet 30 ka preferenca te tjera pasi i ka kaluar ato te nje 20 vjecari dhe s'besoj se do te deshironte te rikthehej mbrapa e te sillej si nje 20vjecat. Diferenca ndaj nje cifti besoj se do ishte ideale nga 2-5vjete. Pastaj sigurisht qe ekzistojne dhe rastet e radha qe ia dalin mbane me sukses por pasi eshte nje % mjaft e vogel.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 21:25

mendoj se djali 30 dhe vajza 20 eshte ideale
mendoni pas 20 vitesh
burri 50 dhe gruaja 40.Tani si ju duket diferenca Jesu?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 25th March 2008, 21:28

Sme duket keq si diference....mashkulli gjithmone duhet te jete mei madh se femra, normalisht qe eshte dhe me i pjekur ne ate moshe dhe me i predispozuar per te krijuar familje...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 21:30

mashkulli duhet te jete me i madhe sepse femra nga natyra piqet me shpejt se mashkulli,gjithashtu plaket me shpejt nga mashkulli
Shikoni kur e kalojne moshen e pubertitetit femrat dhe shikoni mashkullinShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 25th March 2008, 21:50

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:mendoj se djali 30 dhe vajza 20 eshte ideale
mendoni pas 20 vitesh
burri 50 dhe gruaja 40.Tani si ju duket diferenca Jesu?

Diferenca ne aparence duket kendshem por mos te harrojme dhe ndryshimet e metavolizmit etj... ne trupin e mashkullit dhe te femres.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 25th March 2008, 21:53

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:Sme duket keq si diference....mashkulli gjithmone duhet te jete mei madh se femra, normalisht qe eshte dhe me i pjekur ne ate moshe dhe me i predispozuar per te krijuar familje...

Pershendetje Mary!

Jam shum dakort qe nje mashkull eshte i predispozuar per te krijuar familje ne moshen 30 vjece dhe besoj se eshte mosha ideale!
Po nje femer 20vjecare do ishte e predispozuar te krijoje familje ne moshen 20 vjecare dhe aq me pak te behet nje nene e duhur per rritjen dhe edukimin e shendetcem te nje femije?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 21:56

eshte lidhje interesi dhe jo dashurie


kjo nuk funksionon dot!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 25th March 2008, 22:01

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:Sme duket keq si diference....mashkulli gjithmone duhet te jete mei madh se femra, normalisht qe eshte dhe me i pjekur ne ate moshe dhe me i predispozuar per te krijuar familje...

Pershendetje Mary!

Jam shum dakort qe nje mashkull eshte i predispozuar per te krijuar familje ne moshen 30 vjece dhe besoj se eshte mosha ideale!
Po nje femer 20vjecare do ishte e predispozuar te krijoje familje ne moshen 20 vjecare dhe aq me pak te behet nje nene e duhur per rritjen dhe edukimin e shendetcem te nje femije?

Nese ajo do ndihet gati atehere do te behet nene, nese jo te behet nene disa vite me vone. Pastaj nese nje femer ne ate moshe merr vendimin te martohet atehere duhet te marre parasysh dhe femijen.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 22:02

Shume e sakte MaryShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 25th March 2008, 22:12

Mary, pasi kemi kaluar nga mosha disa prej nesh dhe i kemi pare disa gjera. Ne moshen 20vjecares mendojme se jemi gati per te ndertuar nje familje, gjerat na duket shume te thjeshta dhe perrallore, mjafton te kemi pran njeriun qe adhurojme! Sa ritesh i sheh gjerat me kthjellet dhe reale se c'do te thote te krijosh familje dhe detyrimet ndaj saj.
Ne sa studime qe jan bere, martesat ne moshe te pjekur per femrat mbi 27 dhe per meshkujt mbi 30 kan patur me sukses pasi personaliteti i tyre eshte i formuar dhe ju eshte me e lehte tu perballen problemeve qe hasin ne jeten bashkeshortore.

Respekte!
Jesu!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 22:14

Tema thote
vajza 30 dhe djali 20.
Ketu ckeni per te thene?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 25th March 2008, 22:18

Jam dakort me ate qe thoni ju Jesu, por tema diskuton rastin e nje 20 vjecareje me nje 30 vjecar, keshtu qe per te qene brenda ne teme mendoj se cdo gje eshte e mundur. Une di raste te tilla qe kane qene ne kete moshe dhe gjithcka ju ka shkuar shume mire. Nuk ka te thote shume mosha per mendimin tim, por njeriu dhe karakteri i tij.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 25th March 2008, 22:30

Po eshte e vertete se c'do gje eshte e mundur ne kete bote. Gjithsesi permblodha shumicen.

Por per sa i perket nje djali 20vjecare dhe nje femre 30vjecare, zore se te ket sukses ky relacion. Por vecantite ekzistojne!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 25th March 2008, 22:34

Edhe une dyshoj shume per kete lidhje...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 22:34

une u pergjegja ne titullin perkates perderisa ate qe e thekdoj mary dhe nardi eshte shumee sakte.

pra interesi ben cmos por ne kete rast dashuria eshte interes sikur nje rast qe e kam pa ne TV, djaloshi nga shqiperia, shkodra me duket e femra ne moshe nga greqia, aty kemi mesuar se ishte interes e jo dicka qe quhet dashuri, edhe nese ka vecanti qe e mbajne kete dashuri i nderuar Jesu, eshte INTERES! Very HappyShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 25th March 2008, 22:42

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:une u pergjegja ne titullin perkates perderisa ate qe e thekdoj mary dhe nardi eshte shumee sakte.

pra interesi ben cmos por ne kete rast dashuria eshte interes sikur nje rast qe e kam pa ne TV, djaloshi nga shqiperia, shkodra me duket e femra ne moshe nga greqia, aty kemi mesuar se ishte interes e jo dicka qe quhet dashuri, edhe nese ka vecanti qe e mbajne kete dashuri i nderuar Jesu, eshte INTERES! Very Happy

Jam shume dakort qe ekziston interesi dhe jam kundra ketyre lloj lidhjeve, pasi nuk mund te kombinohen me sukses!

Ju u kaper ne fjalen vecanti. Jam mesur ne te shprehurit e mi gjithmon te mbaj nje rezerve ne fjalen e thene. Nuk e di nese e keni degjuar shprehjen kurr mos thuaj kurr. Ekzistojne dhe vecantite ne kete planet.Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi