Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
A jeni rracist ??

Share

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 10:28

A jeni rracist ??

Nqs jeni ..ateher pse mendoni keshtu ??Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 10:34

Si rregull
keni nderin te pergjigjeni e para engjelli i vogel Very HappyShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 10:41

hahah ok po jap mendimin tim :d
Nuk mund te gjykosh dike pa e njojtur psh : cifutet ...rraca me e keqe..te pa fe etj si mendojn disa njerez. Per mendin tim duhet ti njohesh me mire qe ti gjykosh dhe vleresosh ata!
Ka te mire dhe te keqinj ne gjithe rracat e botes !
Une e konsideroj veten jo rracist, por do genjeja nqs do thoja qe skam thene ndo nje gje per ndo nje rrace...te gjith jan pak rracist per mendimin tim!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 11:05

Rracizmi nuk eshte ndjenje e lindur me lindjen e njeriut.
Ajo krijohet me kalimin e kohes dhe forcohet ose sulmohet
Te te them qe nuk jam rracist,kam frike se do tju genjeja.

Nuk jam rracist per:
-ngjyren e lekures
-kombesine
-seksin
-profesionin

Jam rracist me ata qe tregohen te tille kundrejt meje.
Thashe qe rracizmi eshte nje ndjenje qe krijohet dhe kultivohet
jetoj ne Greqi
Ndjej ne shpatullat e mia rracizmin.Kjo gje me ka bere edhe mua rracist.
mundohem ta sulmoj,por e kote sepse ketu cdo dite ndeshem me probleme rracizmi qe me bejne te dale jashte kultures sime.
Plumbi do plumb
Ne qofte se ne shqiptaret nuk jemi te mire sic pretendojne mediat greke,atehere direkt une nxjerr ne pah te metat e grekerve,duke shfaqur ne kete menyre edhe rracizmin timShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 11:11

jam i nje mendimi me ty SmileShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 15:26

her-her!!!

arsyet janė te shumta!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 15:32

Nardi shkruan keshtu

Nuk jam rracist per:
-ngjyren e lekures
-kombesine
-seksin
-profesionin
......

te gjitha keto kane shprejhet respektivisht termet e veta ndonese une racizmin e lidhi vetem me ngjyren e lekures e cila perkufizon racen e te tjerat kane te bejne me urrejtjen gjinore, nacionale-nacionalizem etj!

te pershendes nardi, po te ishe ti ne vendin tim ku ketu ku une jetoj afrikanezėt shiten sikur te ishin mbreter do i urreje edhe ti meqe kultura e tyre eshte nen nivel, ata kane probleme me te ecurit dhe numrin adekuat te kepuceve duke e ditur se deri dje kane ecur zbathur!!!

I urrej turqit dhe marokenet meqe perderisa bisedojme me ata qe studjojme bashkė, ata e shohin si shume normale ta marrin per grua vajzen e halles, te dajes dhe xhaxhait!!!

pra edhe te paret-afrikanezet
edhe te dytet-turqė e marokanė
muk jane te races sonė dhe keta i urrej!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 17:40

Ndjenjat tuaja jane me te vertete nje rracizem i theksuar.
Megjithate ju shprehet ate qe ndjenit dhe kjo gje eshte e respektueshme(mund te shpeheshit edhe me diplomaci)

dua te theksoj se termi RRACIZEM ka kuptimin me te gjere te fjales dhe jo vetem ate te lekures

TUNGShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 25th March 2008, 18:15

kam shum vite qe jetoj jashte ,nuk mund ta mohoj racizmin ,jam edhe mund te thom shum ekstreme raciste .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 25th March 2008, 21:31

Nuk me ben aspak rraciste fakti se tjetri mund te jet i piset i pa lare, me ngjyre te zeze lekure, me kombesi tjeter, me kulture tjeter, besim fetar tjeter. Secili mund te sillet si te deshiroje ne jeten e tij, aspak nuk me intereson dhe aq me pak te me shqetesoj.

Rraciste jam vetem me njerezit qe me shprehin rracizem!
Jam rraciste me c'do kend qe hyn ne teritorin tim dhe cenon personalitetin tim dhe te te aferme te mi!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 21:53

@nardlushnja shkruajti:Ndjenjat tuaja jane me te vertete nje rracizem i theksuar.
Megjithate ju shprehet ate qe ndjenit dhe kjo gje eshte e respektueshme(mund te shpeheshit edhe me diplomaci)

dua te theksoj se termi RRACIZEM ka kuptimin me te gjere te fjales dhe jo vetem ate te lekures

TUNG

po miku im, e di padyshim ate qe thoni, por me se miri e paska definuar nje mike e jona qe pasi bera quotė spo mundem me ia shkruar emrin!

diplomaci me ata qe neve na thonė te pafe nuk kam ndaj edhe i theksova aty me lart.

ka pasur t e kaluaren shume luftera racore per shkak te ngjyrave pra, apo fetare per shkak te besimit etj.

po me pyetet a jam racist, perderisa ai apo ajo qe me respekton dhe pa dallim race te jete ia kthej ne gjuhen e saj por kur shumica nga ata qe i kam cekur nuk e meritojne respektin dhe pse i urrej kan mjaftuar ato verejtje!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 21:57

Ju jetoni ne gjermani Albini apo Jo?
A ushqeni ju rracizem per gjermanet?
A ushqejne ata kundrejt shqiptareve?
Sinqerisht pyes per te mesuar dhe pa ndonje paragjykimShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 22:19

Jo, une jetoj ne Belgjikė por e njoh Gjermanine meqe ne CH jetoj me banese e ktu jam perkohesisht.

Gjermanet nuk i urrejne shqiptaret perderisa me ta kam ndare mendimet e njejta per racen e zeze dhe ate turko-marokane!

Sa une kam arritur ta njoh jeten , kjo ishte mese pergjegje e imja shume reale!
kam x shike e shoqe gjermane por te zi-afrikanez , turk dhe marokan nuk kam edhe pse ka prej tyre qe studjojne por ata jane grupacion qe cdo gje e bejne ndaras nga te gjitha racat tjera!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 22:23

Cfare dikush ka ne brendine e vet, ate nuk e shohim por aq sa me lidhe shoqerimi me gjermanet, ata nuk kane ndjenja urrejtjeje ndaj nesh, kete e tregon edhe jeta ne shume sfera te saja!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 22:24

Nuk e di por kam pershtupjen se ne gjermani ka grupe neonaziste rraciste qe nuk duan emigrantet ne gjermani
Cili eshte pozicioni juaj kundrejt ketyreShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 25th March 2008, 22:30

te tillet reflektohen si ne pamjen e jashtme, ashtu edhe ne at te mbrendshme ndonese figurat e tyre lehte eshte per t'i analizuar.

Ata neonaziste sot jane ne sy te nje shumices se popullit dhe keta jo qe i urrejne te huajte por edhe gjermanet qe nuk jane si vet ata!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th March 2008, 22:40

Sigurisht qe te kthehesha tek tema dua te theksoj se nuk mund te jem rracist kundrejt asnje grupi etnik,fetar apo lekurezi,lekurverdh,lekurkuq
Nuk jam rracist me turqit,marokenet apo afrikanet perderisa nuk me kane cenuar.
Sot bota eshte bere e nderlikuar dhe duhet te gjejme menyren e bashjeteses.

jam rracist me ate qe me tregon shenja te tilla
Me respektove 1 here te respektoj 100
Je rracist 1 here jam 100
Neonazistet ne gjermani apo ne greqi(me emer tjeter ketu) jane pjesa e kalbur e shoqerise ,por ketu cuditerisht pjesa derrmuese etyre inkorajohen nga shteti
Rast i fresket
u be nje tubim antirracist ne greqi para nje apo dy muajsh.
Policia perdori shkopinjt e gomes,kurse xrisi avgji(emri i neonazisteve)perdornin shkopinjt e drurit dhe cuditerisht krahe per krahe me policetShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 26th March 2008, 17:51

une kam lind me duket raciste dhe do te plakem raciste edhe pse nuk me ngacmon njeri nga racat e huja ,edhe pse jam e integruare ne ket mjedis ,racizmin e kam ne shpirte ,keshtu ne ket mosh nuk mund te ndryshoj.nji shembull ,konkret po te me martohet vajza me nji te huje e pranoj burgunh por se lejoj kurr ,kam punuer shum qe mos te vije deri tek nji dashuri me nji te huje me femijet ,keshtu kjo tregon racizem .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th March 2008, 17:56

Anna
kete te mesipermen une si nard nuk do ta futja ne rangun e rracizmit
Deshira juaj eshte qe vajza juaj te gezoje jete me nje atdhetarin e saj .
Sikur kjo deshire juaja te plotesohet,keni gje tjeter me te huajt?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 26th March 2008, 17:56

E nderuara Ana ajo qe ndjen nuk eshte racizem, po ndjenje e larte patriotozmi dhe atdhedashurie.
Dhe une kurre sdo pranoja qe femija im te martohej me nje te huaj.

Respekte dhe vazhdim te mbar.Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 3)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi